ОАЕ розпочали таємне транспортування іракської нафти через Ормузьку протоку

Торговельний підрозділ державної нафтової компанії ОАЕ Adnoc розпочав транспортування іракської сировини через Ормузьку протоку. Для вивезення нафти з порту Басра арабська компанія застосовує стратегію так званого «темного транзиту». Про це повідомляє агентство Bloomberg із посиланням на власні джерела.

Для обходу ризиків у Перській затоці Adnoc використовує тактику «шатлінгу». Судна здійснюють короткі рейси з вимкненими транспондерами, щоб уникнути виявлення міжнародними системами моніторингу. Після проходження найнебезпечнішої ділянки нафту перевантажують на інші танкери у відкритому морі для подальшої доставки покупцям, зокрема до Індії.

Залучення сусідньої країни для транспортування енергоресурсів є нетиповим кроком для регіону Близького Сходу, де держави зазвичай експортують сировину самостійно. Втім, використання обхідних схем дозволяє підтримувати безперебійне постачання нафти в умовах протистояння між США та Іраном, що частково стримує стрибок світових цін на паливо.

Співпраця вже дала відчутний результат для багдадського експорту. За даними іракської державної компанії SOMO, обсяги поставок нафти з країни цього місяця зросли до 2 мільйонів барелів на добу, порівняно з 1,5–1,7 мільйона барелів минулого тижня.