У Гданську відбудеться конференція з відбудови України, проте без участі президента Польщі Кароля Навроцького. Запрошення іноземним партнерам на цей захід спільно надіслали прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск та президент України Володимир Зеленський.
Як повідомив міністр у справах президента Марцін Пшидач, Кароль Навроцький не отримав запрошення, а відтак не буде присутній на зустрічі. Конференція, що об’єднає лідерів країн-партнерів, міністрів, інвесторів та представників компаній, зацікавлених у відновленні України, пройде цього тижня. Відкриє захід Президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн.
Відсутність запрошення для польського президента, ймовірно, пов’язана з попереднім конфліктом між ним та Володимиром Зеленським. Ця напруга виникла після того, як Навроцький позбавив українського лідера ордена Білого Орла. Це рішення було прийнято після того, як Президент Зеленський присвоїв одному з підрозділів Збройних Сил України почесне звання «Героїв УПА». На знак солідарності із Зеленським від цього ордена також відмовилися три колишні президенти України: Леонід Кучма, Віктор Ющенко та Петро Порошенко.




