На нові берлінські трамваї поставлять старі львівські колеса

1 серпня 2018 - In Lviv
На нові берлінські трамваї поставлять старі львівські колеса

Нові трамваї із Берліну мають чимало недоліків, які не були враховані минулоріч під час закупівлі транспорту. Про це розповів керівник ГО "Варта1" та депутат ЛМР Ігор Зінкевич.

"Сьогодні ми мали нагоду поспілкуватись із Директором ЛКП «Львівелектротранс» Олегом Березою та заступником директора ЖКГ Львівської міськради Андрієм Білим, які давали виключно позитивні відгуки про дану угоду. Проте люди, які працюють інженерами та водіями трамваїв, а також автослюсарі дотримуються іншої думки.

Зокрема, вони розповіли і про проблеми переоблаштування візків (коліс), на яких їздять трамваї. Справа в тому, що для ширини львівських колій не підходять візки, які стоять на німецьких трамваях - вони заширокі. Зі слів інженера, який працює в депо, на нові трамваї поставлять СТАРІ візки зі СПИСАНИХ раніше трамваїв нашого виробництва. Тобто техніка, яка була списаною і яка вже роками їздила Львовом, після списання знову подається в експлуатацію. Також є проблема з дверима, які відкривають назовні, а це неможливо на наших зупинках…

Як повідомив Олег Береза, загальна ціна купівлі одного трамваю становить 24 тисячі євро з транспортуванням та розмитненням. Ціна робіт, які мають бути зроблені (облаштування нових візків, заміна дверей та ін.) це ще приблизно 18 тисяч. Таким чином ми отримуємо суму 42 тисячі євро за один трамвай, що дорівнює 1 260 000 грн. 

На запитання, які саме маршрути обслуговуватимуть нові машини, ми почули, що це будуть 1-й, 9-й, 2-й та 6-й маршрут спочатку, а згодом і всі решта. Хоча пані, яка працює водієм, стверджує, що такі трамваї матимуть проблеми на поворотах, наприклад, 6-го, 3-го та 9-го маршруту. 

Мене цікавить питання, чому всі ці проблеми не були враховані раніше, перед купівлею цієї техніки. До того ж у сусідній Польщі продаються ДЕШЕВШІ трамваї, які підходять для Львова (і ширина колій, і спосіб відкривання дверей). На це нам відповіли, що питання купівлі трамваїв розглядалось ще у минулому році, а польська пропозиція з'явилась пізніше...

Перший такий трамвай вийде на рейс у вересні, а всі решта - до кінця поточного року. І тут виникає ще одна проблема - навчання кондукторів користуватись новою технікою та людей, які проводять ремонтні роботи трамваїв. За словами чиновників, навчання проводитимуть фахівці не з Берліну, а з Дніпра. Це, до речі, теж не безкоштовна акція...", - сказано у дописі Зінкевича.

Схожі статті:

ТранспортУ Львові трамваї і тролейбуси планують обладнати багажниками для велосипедів

КриміналЕкс-радника Садового арештували через закупівлю трамваїв за високими цінами

ТранспортСьогодні, у центральній частині Львова не їздитимуть трамваї

ТранспортЗавтра львівські трамваї почнуть їздити до головного вокзалу

ТранспортУ центрі Львова, сьогодні, тимчасово не курсуватимуть трамваї

Loading...
Коментарі (0)