Порошенко підписав закон про відеофіксацію порушень ПДР

6 серпня 2015 - In Lviv
Порошенко підписав закон про відеофіксацію порушень ПДР

Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху», який передбачає деякі нові повноваження для виконання патрульною поліцією своїх завдань у сфері забезпечення безпеки руху.

Відповідно до підписаного президентом Закону запроваджується автоматична фотозйомка та відеофіксація адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, яка має покращити рівень безпеки дорожнього руху і знизити рівень дорожньо-транспортного травматизму зі смертельними та іншими тяжкими наслідками, також запроваджується новий вид адміністративного стягнення – штрафні бали, установлюється розмір штрафу або кількості штрафних балів, надаються повноваження щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення уповноваженими працівниками підрозділів патрульної служби МВС.

На водіїв чекають такі нові правила зняття штрафів:

Для перехідного періоду адаптації до нових правил пропонується після прийняття закону всім водіям нарахувати 150 балів. «Це як початковий стартовий пакет. Якщо правопорушення фіксується відеорадаром, знімаються бали. Коли вичерпуються бали, уже нараховується штраф», — сказала Згуладзе.
За умови несплати протягом 30 днів нараховується пеня у подвійному розмірі штрафу, а при несплаті штрафу та пені протягом 60 днів — матеріали передаються виконавчій службі Міністерства юстиції.


Адміністративне стягнення вноситься в автоматичному режимі і відправляється за адресою місця проживання власника автомобіля, «тобто штрафуватимуть машину», а не водія.
Передбачена можливість SMS-повідомлень про стягнення штрафу, у якому буде вказана адреса сайту, де водій за спеціальним кодом зможе подивитися ролик про своє правопорушення.
Можна буде оскаржити штраф протягом 10 днів. Оскарження призупиняє термін оплати.
Дещо відрізняється система штрафів, коли правопорушення фіксує патрульний поліцейський. Якщо правопорушник не оскаржуватиме штраф, у машині патрульної поліції буде електронний принтер, за допомогою якого водій зможе на місці оплатити штраф (лише карткою) та отримати квитанцію, тобто протокол правопорушення.
Під час «фізичного штрафування» водій може позбутися прав на термін до 6-ти місяців. Цього моменту немає під час відеофіксації.
Буде введена єдина сума штрафу за будь-які правопорушення на дорозі. Ця сума буде дорівнювати мінімальній сумі штрафу, яка існує на сьогоднішній день.

Відомо, що подібні системи позитивно зарекомендували себе в багатьох країнах світу, зокрема в Німеччині, Швеції, Великій Британії, Італії, Швейцарії, Австрії, Нідерландах, Франції та ін., проте з маленьким нюансом, там на фотофіксації, має бути видно лице водія.

Схожі статті:

ТранспортУ Львівській області масово штрафують водіїв вантажівок

КриміналУ Львові інспектор ДАІ сам заплатив незаконно накладений штраф

КриміналУ Львові закрили справу щодо смерті жінки, яка рік тому випала з вікна податкової

ЕкономікаЛьвівського чиновника за розтрату понад ₴415 тисяч оштрафували лише на ₴850

ЖиттяЗа хабар у $500 львівського чиновника оштрафували на 850 грн

Рейтинг: 0 Голосів: 0 989 переглядів
Loading...
Коментарі (0)