Вартість проїзду у львівському електротранспорті зросте до 3 грн

8 серпня 2017 - In Lviv
Вартість проїзду у львівському електротранспорті зросте до 3 грн

Більшість учасників громадських слухань підтримали підвищення вартості проїзду в трамваях і тролейбусах.

У Львові з 1 вересня зросте вартість проїзду в електротранспорті – з 2 до 3 грн за загальний квиток та з 1 до 1,5 грн – за студентський та учнівський. Мерія розробила проект рішення виконавчого комітету про підвищення тарифів на проїзд у трамваях і тролейбусах, який підтримала більшість присутніх 7 серпня на громадських слуханнях мешканців.

«Востаннє тариф на проїзд в електротранспорті переглядався в червні 2014 року. З того часу більше, ніж вдвічі, зросла заробітна платня. Крім того, в той час «Львівелектротранс» платив за електроенергію за тарифом, встановленим для населення. Зараз ми платимо за набагато вищими промисловими тарифами. Також суттєво зросли витрати на утримання рухомого складу, колій і мережі», – пояснив потребу в піднятті вартості проїзду заступник директора з економічних питань ЛКП «Львівелектротранс» Олексій Зварич.

За його словами, збитки «Львівелектротрансу» за перше півріччя 2017 року становили 66,8 млн грн, а при тарифі в 3 грн і нинішньому рівні відшкодувань за пільгові перевезення ці збитки були б на 12 млн грн меншими.

Нагадаємо, що в червні «Львівелектротранс» ініціював підвищення вартості проїзду в трамваях і тролейбусах до 4,5 грн за загальний квиток і 2,25 грн за студентський та учнівський. Однак міський голова Львова Андрій Садовий виступив проти такого різкого підвищення тарифів.

Після цього, за словами Олексія Зварича, «Львівелектротранс» розрахував мінімальний економічно обґрунтований тариф, який мав би становити 3,7 грн. «Однак він є незручним через копійки, тому в мерії вирішилискоротити до 3 грн», – зазначив Зварич.

Тепер же мерія розробила проект рішення виконавчого комітету про підвищення тарифу на проїзд у електротранспорті до 3 грн за загальний квиток та 1,5 грн за пільговий квиток. Більшість присутніх на громадських слуханнях мешканців підтримали підвищення тарифу. За проголосували 38 із 49 присутніх.

Зазначимо, що громадські слухання є обов'язковими і без них підняти тарифи було б неможливо. Оголошення про слухання, які відбулись у сесійній залі міськради, було оприлюденене ще за два тижні до слухань, а взати участь в них могли всі охочі мешканці. Остаточно затвердити нову вартість проїзду найближчими днями має виконавчий комітет Львівської міськради, який, судячи з усього, підтримає таке рішення. Після цього нові тарифи вступлять у дію з 1 вересня.

Схожі статті:

ЖиттяУ львівському тролейбусі помер літній чоловік

ТранспортУ Львові планують модернізувати старі тролейбуси

ТранспортНа Кульпарківській палаючий тролейбус протаранив авто та врізався у будинок

ТранспортНезабаром у Львові на маршрут виїде ще один сучасний тролейбус

ТранспортУ Львові через пожежу в депо зупинилися тролейбуси

Рейтинг: 0 Голосів: 0 1037 переглядів
Loading...
Коментарі (0)