З 7 листопада водіям почнуть приходити "листи щастя"

28 серпня 2015 - In Lviv
З 7 листопада водіям почнуть приходити

Автоматична фіксація порушень правил дорожнього руху в Україні буде запроваджена 7 листопада, заявив перший заступник начальника Департаменту юридичного забезпечення МВС Володимир Жиденко. Про це повідомляє прес-служба МВС.

За його словами, зміни до Кодексу про адміністративні порушення, які узаконюють автоматичну фіксацію порушень ПДР, набувають чинності разом із законом про національну поліцію з 7 листопада. З цієї дати в Україні розпочнеться автоматична фіксація порушень правил та надсилатимуться копії постанов про адміністративні стягнення власникам транспортних засобів – юридичним та фізичним особам, на яких зареєстровано транспортні засоби, що зафіксовані камерами як порушники.

В одному лише Києві запрацює близько тисячі відеокамер на перехрестях, автомагістралях та аварійних ділянках доріг.

Також Жиденко повідомив, що буде впроваджено гнучку заохочувальну систему сплати штрафів. Якщо порушник платить штраф впродовж 5 днів з моменту отримання повідомлення (поштою або особисто на місці скоєння правопорушення), то сума штрафу знижується вдвічі. Від 5 до 30 днів – штраф сплачується в повному обсязі, від 30 до 60 днів – у подвійному розмірі. Якщо і після цього порушник ігнорує адміністративне стягнення, тоді виконавча служба відкриває виконавче провадження і може заарештувати майно боржника.

Крім того Жиденко додав, що кожному водію щороку нараховуватиметься по 150 балів, і при кожному порушенні правил дорожнього руху, незалежно від виду порушення, зніматиметься по 50 балів. Після того, як бали будуть вичерпані, порушник буде змушений сплачувати штраф. Таким чином водієві надається право «безкоштовно» тричі порушити правила дорожнього руху впродовж року.

Представник МВС зазначив: у випадку, якщо автоматична система зафіксує порушення правил, але за кермом на той момент буде не власник автомобіля, а третя особа, то надається час для того, аби повідомити правоохоронні органи, хто саме був на момент порушення за кермом, і вже особа-порушник, а не власник транспортного засобу сплачуватиме штраф.

Схожі статті:

ЕкономікаЛьвівського чиновника за розтрату понад ₴415 тисяч оштрафували лише на ₴850

ЖиттяЗа хабар у $500 львівського чиновника оштрафували на 850 грн

ТранспортУ Львівській області масово штрафують водіїв вантажівок

КриміналУ Львові інспектор ДАІ сам заплатив незаконно накладений штраф

КриміналУ Львові закрили справу щодо смерті жінки, яка рік тому випала з вікна податкової

Рейтинг: 0 Голосів: 0 541 перегляд
Loading...
Коментарі (0)