З понеділка вартість проїзду у львівських маршрутках зросте до 4 грн

7 травня 2015 - In Lviv
З понеділка вартість проїзду у львівських маршрутках зросте до 4 грн

Рішення уряду про скасування державного та муніципального регулювання  тарифів на міські пасажирські перевезення дозволила львівським перевізникам «протиснути» тариф 4 гривні. Такий висновок ZAXID.NET зробив після аналізу коментарів чиновників та перевізників.

Нагадаємо, вчора вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України №240 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548», згідно з якою право на встановлення  тарифів на місцеві перевезення переходить до самих перевізників.

Ще вчора, намагаючись з’ясувати вплив цього рішення на ринок міських автоперевезень, ZAXID.NET зіткнувся із загальною розгубленістю – ні самі перевізники, ні львівські чиновники не знали як впроваджувати нову постанову, в Антимонопольному комітеті дивувались чому журналісти звертаються за коментарями саме до них, а у міністерствах відбивались загальними фразами про «запровадження ринкової економіки».

«Треба було вчасно підняти тарифи до 4 гривень, як ми просили погодити, і тоді був би святий спокій!», - емоційно прокоментував  ситуацію Іван Велійка, голова Асоціації перевізників Львівщини, а також директор та співвласник місцевого перевізника «Міра і К».

За його словами, незадоволення перевізників ґрунтується на тому, що після скасування держрегулювання тарифів перевізники автоматично стають платниками ПДВ, відтак тариф повинен подорожчати на 20%.  Велійка стверджує, що для підприємства це не надто велика проблема, хіба що додаткова робота бухгалтера, а от для пасажирів, це стане додатковим фінансовим навантаженням. 

В свою чергу, чиновники мерії не розуміли як впроваджувати нову постанову. Оскільки, за словами Гелени Пайонкевич, начальника юридичного управління  Львівської міської ради, рішення уряду суперечить закону про місцеве самоврядування.

«Боюсь, що важко пояснити цю постанову Кабміну. Нею виконавчі органи місцевого самоврядування , обласних та районних адміністрацій позбавили права встановлювати тарифи на перевезення у громадському транспорті.  Однак існують інші чинні нормативні акти і вони вступають в суперечку з цією постановою – зокрема, закон про місцеве самоврядування, яким передбачено повноваження виконавчих комітетів встановлювати тарифи. Відтак ми бачимо яскраво виражену невідповідність у законодавстві», - пояснила Пайонкевич.

У прес-службі Міністерства інфраструктури ZAXID.NET заявили, що постанова  №240 фактично означає, що від 5 травня пасажирські перевезення у країні регулюватиме ринкова економіка.

«Фактично, з 5 травня 2015 року ціни на перевезення у транспорті визначатимуть принципи ринкової економіки», - сказала прес-секретар Міністерства інфраструктури України Єлизавета Ярмош.

А от уже в середу, 6 травня, ситуація різко помінялась. Прес-секретар Міністерства економічного розвитку і торгівлі Олег Шиманський в коментарі ZAXID.NET повідомив, що дана постанова є просто «приведенням законодавства до спільного знаменника».

«Досі встановлення тарифів регулювалось органами місцевого самоврядування згідно з постановою від 1996 року та законом про місцеве самоврядування. А тепер регуляція буде відбуватися лише згідно закону про місцеве самоврядування. Тарифи будуть встановлювати виконавчі органи на місцях. Ми просто забрали суперечність», - пояснив Шиманський.

Відтак, за його словами, тарифи залишаються фактично регульованими і перевізникам не загрожує стати платниками ПДВ. Однак вартість перевезень все ж зросте.

В середу голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка впевнено заявив  ZAXID.NET, що вже до кінця цього тижня буде затверджено новий тариф – 4 гривні.

«Ми сьогодні погодили з містом новий тариф 4 грн. Сподіваємось, що до кінця тижня його затвердить виконком і погодить Антимонопольний комітет», – сказав Велійка. 

В Львівському обласному територіальному відділенні Антимонопольного комітету України (АМКУ) про постанову Кабміну чули, однак ніяких вказівок чи розпоряджень від вищого керівництва щодо здійснення нагляду за тарифами на ринку перевезень не отримували.

«Ми ще не отримували ніяких доручень чи розпоряджень щодо цієї постанови від АМКУ. Однак досі до повноважень Антимонопольного комітету не входило питання регулювання тарифів на пасажироперевезення», - пояснив ZAXID.NET прес-секретар Львівського обласного відділення Антимонопольного  комітету України Тарас Антощак.

До речі, ще місяць в АМКУ прямо заявляли про відсутність обов’язкового контролю за діяльністю компаній-перевізників з боку місцевих органів самоврядування. При цьому, за даними АМКУ, при розрахунку тарифів компанії-перевізники «часто занижують фактичний обсяг перевезення пасажирів, що може призвести до формування завищеного тарифу».

«На сьогодні відсутня чітка норма, яка б зобов’язувала органи місцевого самоврядування при встановленні (погодженні) тарифів на перевезення здійснювати з певною періодичністю обстеження пасажиропотоку на маршруті або вимагати від ініціатора зміни тарифу надання результатів такого обстеження», – йшлося у повідомленніАМКУ від 6 квітня.

Схожі статті:

ТранспортЗ 17.00 год. біля Собору св. Юра змінено організацію дорожнього руху

ЕкономікаУ Львові активісти увірвалися в кабінет Садового і вимагали скасувати обмеження проїзду у маршрутках пільговикам

ТранспортУ Львові встановили час, коли пільговики зможуть безкоштовно їздити у громадському транспорті

ТранспортЛьвівські перевізники змовилися не їздити після 21.00

ТранспортУ львівській маршрутці через обмеження годин пільгового проїзду дійшло до бійки

Рейтинг: 0 Голосів: 0 1394 перегляди
Loading...
Коментарі (0)