Розпивання алкоголю в компанії друзів продовжує життя

+1
Голосов: 1
Автор: st99
Опубліковано: 2139 днів назад (20 грудня 2015)
Настрій: веселий
Грає: зваблива
Регулярні зустрічі з друзями, під час яких людина випиває в середньому келих вина в день, на 77% знижують ризик ранньої смерті від старечого недоумства, зокрема від хвороби Альцгеймера. Такі дані отримали вчені з Університету Південної Данії.

Розпивання алкоголю в компанії друзів продовжує життя


Відомо, що помірне споживання спиртного зменшує шанси розвитку серцевих захворювань та інсульту. Однак у світлі даних про те, що алкоголь негативно впливає на клітини мозку, його роль у розвитку старечого недоумства, або деменції, вважалася однозначно негативною. Щоб перевірити дане положення, датські медики протягом 12 місяців спостерігали за 321 пацієнтом, у яких була знайдена хвороба Альцгеймера на ранній стадії. Дослідники відстежували стан здоров'я випробовуваних і те, як часто, в якій кількості і з ким вони вживали алкоголь.

Згідно з отриманими результатами, шанси померти від хвороби Альцгеймера були рівні у тих, хто пив багато або не пив взагалі. А в групі якій вживали в середньому по келиху вина в день ризик смерті від недоумства знизився на 77%. При цьому медики вважають, що сам по собі алкоголь не покращує роботу мозку, але і не шкодить їй. Набагато сильніше на стан пацієнтів впливало велика кількість соціальних контактів. Тобто регулярні зустрічі з друзями дозволяють людям протистояти старечого недоумства.

Раніше команда шотландських фахівців отримала подібні дані: їй вдалося довести, що 125 мілілітрів вина, випитого щодня, здатні запобігти розвитку деменції у літніх жінок. Тим часом серед панацей від хвороби Альцгеймера німецькі дослідники називали щоденні прогулянки, а американські вчені - сон на боці.

Тетяна Турбал
0
Коментарі (0)