Як себе захистити, якщо в магазині порушили ваші права

9 квітня 2017 - In Lviv
Як себе захистити, якщо в магазині порушили ваші права

Практичні рекомендації, як захистити права споживача.

Права українського споживача часто порушуються. Часто-густо випадки, коли на ціннику і чеку різні цифри, а на полицях лежить прострочений товар. До того ж, українці часто стикаються з самоуправством місцевих охоронців і нахабним хамством касирів. Як правильно вчинити, якщо звичайний похід в магазин перетворився на справжнє подія?

Охоронець вимагає здати ваші речі в камеру зберігання.

Кожен покупець має право зайти в магазин зі своєю сумкою. В камеру зберігання необхідно здавати тільки ті товари, які продаються в магазині, наприклад, зі своєю шоколадкою заходити в кондитерський магазин не можна.

Що сказати охоронцеві: Відповідно до пункту 21 Постанови Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 №833 Про порядок провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування суб'єкт господарювання зобов'язаний забезпечити доступ споживачів до торговельних об'єктів без здавання на зберігання особистих речей, крім товарів, реалізація яких здійснюється в таких торгових об'єктах. Отже, заборона проносити речі і вимога здавати сумку є порушенням прав споживача.

Додаткові дії:

викликати адміністратора і вимагати надати Книгу відгуків і пропозицій;
відправити скаргу в Госпотребслужбу;
в разі конфліктної ситуації викликати поліцію.

Охоронець намагається перевірити ваші речі

Охоронець не має права проводити особистий огляд покупця і його речей, а також чеків, без про добровільного дозволу. Охоронець не може чіплятися або кудись відводити.

Що сказати охоронцеві: Згідно зі статтями 2, 10 і 15 Закону України Про охоронну діяльність охоронець має право здійснювати огляд осіб виключно за їхньою згодою. При цьому згідно з пунктом 4 статті 11 Закону України Про охоронну діяльність персонал охорони під час виконання функціональних обов'язків повинен мати при собі посвідчення з підписом керівника суб'єкта охоронної діяльності, в якому зазначаються прізвище, ім'я, по батькові особи, яка належить до персоналу охорони, дата видачі та строк дії посвідчення та міститься фотографія особи, якій видано посвідчення.

Додаткові дії:

зажадати від охоронця його документи;
в разі конфліктної ситуації викликати Поліцію.

Сума в ціннику і чеку відрізняється

Споживач має право купити товар за тією ціною, яка відзначається на ціннику! Коли ви купуєте щось в магазині, між вами укладається договір купівлі-продажу. У статті 691 Цивільного Кодексу України зазначено, що покупець зобов'язаний оплатити товар за ціною, встановленою у договорі купівлі-продажу. Тому ціна є умовою договору, вам відома і на яку Ви згодні. Якщо ж ця ціна відрізняється від ціни в чеку — вам повинні компенсувати різницю в ціні, або можуть повернути повну вартість і відмовитися продавати Вам цей товар взагалі.

Основні дії:

Сфотографуйте цінник і кличте адміністратора. Вимагайте зафіксувати різницю в цінах. Не приймайте аргумент "Ціни змінили вранці, ще не встигли замінити цінники". Це взагалі не проблема покупця.
Додатково можна написати скаргу в Книгу відгуків і пропозицій.

Чи можна проводити фото-, відеозйомку в магазині?

Так, покупець може робити фото, відеозйомку в магазині. Однак поширювати запис або фото із зображенням фізичних осіб, які не надали своєї згоди або не є публічними особами заборонено.

фото і ведеозйомка в магазині

Що сказати охоронцеві: Право на фото-, відеозйомку гарантовано статтею 50 Конституції України. Звучить це як "право вільного доступу до інформації про стан довкілля, харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення". Крім того, в статті 37 Конституції зазначається, що "Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб — на свій вибір".

Раніше повідомлялося про те, як  українці будуть обходити ліміт на дорогі покупки . Виявляється, що тепер на один товар будуть вибивати по два чека, а турпоїздки оплачувати за передоплатою.

 

Схожі статті:

КриміналУ Львові чоловік помер після конфлікту з охороною ресторану Старгород

Життя містаУсі стратегічні об'єкти Львівщини взяли під посилену охорону

СпортУ Львові посилили охорону стадіону, де зустрінуться збірні України та Словенії

Життя містаУ Львові посилили охорону автостанцій та аеропорту

КриміналУ Львові пограбували ювелірний магазин

Рейтинг: 0 Голосів: 0 565 переглядів
Loading...
Коментарі (0)