Львів'янам дописують показники за електроенергію, щоб рахувати їх за більшими тарифами

14 червня 2015 - In Lviv
Львів'янам дописують показники за електроенергію, щоб рахувати їх за більшими тарифами

Багато львів'ян жахнулися від своїх квитанцій за електроенергію за травень: прийшли незвично великі нарахування не тільки в цінах, але і в кількості спожитого. 

Пані Оксані за травень виставили 1380 кіловат - і це на двокімнатну квартиру, в якій з потужних приладів лише бойлер. 

«Економні лампочки всюди стоять. Використовуємо як завжди все використовували, але минулого місяця я сплатила 80 гривень, а цього місяця - 835. Ну? я не знаю як сплатити і де набралося стільки кіловат», - розповідає мешканка вулиці Стрийської, 91 Оксана Нагурська. 

До Сихівського відділу електромереж не один клієнт приходить з'ясувати незрозумілі нарахування. Ситуація така ж: останній показник у квитанції збігається з лічильником, але за травень записано кіловат-годин вдвічі-втричі більше, аніж за попередні місяці.

«У мене таке враження, що вони це спеціально роблять, бо я прослідкувала 4 місяці. Вони роблять один місяць 300 кіловат, другий місяць за 600 і вже по зовсім іншій ціні, звичайно», - розказує мешканка вулиці Стрийської пані Тетяна. 

Втім, щоб отримати роздруківку нарахувань і порівняти показники, людям кажуть писати заяви і чекати відповіді. 
Натомість, голова Асоціації ОСББ "Оберіг" Стефанія Климко переконана - те, що показники завищили саме зараз - не випадковість. 

«Я думаю, що ситуація склалася така, що в січні і в лютому нам не дописували і в березні, знаючи, що піде новий тариф. А зараз нам лупанули все, і це йде у всіх. Зараз в мене є дані за чотири квартири», - наголосила Стефанія Климко. 

Якщо це насправді так, то мешканцям доведеться переплатити. Адже з квітня кожен кіловат понад сто спожитих, коштує на 26 копійок дорожче. Та в Обленерго заперечують такий спосіб заробітку.
 
«Ви давайте мені конкретні адреси. У кого що зі споживачів. Я з цим питанням розберусь. На нашому сайті для преси я передивлюся по програмі і вам скажу. Я підходжу до того, що треба роз'яснювати інформацію, а не робити інформаційний пік. А ви робите інформаційний пік», - заявила речниця «Львівобленерго» Галина Єлісеєнко. 

Та юристи кажуть - якщо людина не слідкувала за показниками лічильника, довести, що їх фіксували неправильно - буде важко. Але спробувати варто. 

«У першу чергу, треба звернення з письмовою заявою до постачальника послуг для отримання інформації про розрахунки. Якщо справді має місце неправильне або недобросовісне нарахування, треба звертатися в інспекцію прав споживачів. Якщо ж хтось захоче іти до суду, то я би радив таким людям об'єднуватися і подавати колективну заяву», - наголосив адвокат Олег Кириєвський. 

А щоб більше не отримувати незрозумілих рахунків, споживачі можуть самостійно подавати показники електроенергії, не покладаючись на контролерів.

Схожі статті:

ЕкономікаКомісія ВР по тарифах "прозріла": норми завищені в 5 разів, а на газі для людей крадуть

ТранспортУ Львові перевізники хочуть підняти ціни на проїзд в автобусах

ЕкономікаУ «Львівгазі» сьогодні увесь день ажіотаж через незрозумілу математику "Львівгазу"

ТранспортЛьвівські перевізники змовилися не їздити після 21.00

ТранспортЗ квітня на Львівщині проїзд у міжміських і приміських маршрутках подорожчає на 40%

Рейтинг: 0 Голосів: 0 2073 перегляди
Loading...
Коментарі (0)