Львівська податкова заарештувала майно підприємця-переселенця за те, що він не заплатив податки в анексованому Криму

26 січень 2016 - In Lviv
Львівська податкова заарештувала майно підприємця-переселенця за те, що він не заплатив податки в анексованому Криму

Українська виконавча влада подала черговий приклад «сферичної бюрократії у вакуумі».Микита Семенов після анексії Криму перевіз свою IT-компанію з Сімферополя до Львова.Як тільки вдалося поміняти прописку, перереєстрував СПД з кримського адреси на львівський. Та львівська податкова наклала на підприємця штраф і заарештувала майно за те, що той не заплатив податки в Криму за цей час. Хоча згідно з нормами закону, податки з підприємств, що діють на тимчасово окупірованной території, не стягуються. Редакція поспілкувалася з самим Микитою, а також запитала офіційний коментар у ДФС у Львівській області.

Хронологічно історія виглядає так. З 2007 року Микита зареєстрував СПД, працював і сплачував податки в Криму. На початку літа 2014 року Микита вирішив перевезти свою компанію SECL Group, яка займається розробкою та інтернет-маркетингом, із Сімферополя до Львова.

«У 2014 році, після окупації Криму, переїхав до Львова, поміняв місце реєстрації, в тому числі в податковій, в грудні 2014 року. З березня 2014 до перереєстрації на Львів податки не платив, нікуди, адже держоргани і банки в Криму не працювали, та й є ряд законів, згідно з якими я їх платити і не повинен », — розповідає він.

Микита має на увазі норми закон «Про створення вільної економічної зони« Крим »...». Згідно ст.12 цього закону, особи, які стояли на обліку в податковій в Криму, звільняються від сплати єдиного внеску.

Але незважаючи на це, у травні 2015 з податкової прийшла вимога погасити борг по ЄСВ за минулий рік за той період, коли СПД Микити було зареєстровано ще в Криму. «Я зателефонував своєму львівському податковому інспектору, він пояснив, що по базі на мені висить борг, а як це вирішується законно — він не знає. На цьому ситуація зависла », — розповідає підприємець.

Днями підприємець виявив паперовий лист про те, що на все його майно накладено арешт за несплату цього боргу в розмірі 3769,64 грн. Цікаво ще й те, що постанова податкової — від 23 жовтня 2015 року, але лист прийшов тільки 14 січня 2016 року.

У розмові інспектор уточнив, що це — борг за 1, 2 і 3 квартал 2014 року. Микита зателефонував до Києва на гарячу лінію податкової, де підтвердили, що цей борг платити не потрібно.

 

«Виходить, що львівська податкова незаконно вимагає сплатити кримські податки, а за відмову це зробити наклала арешт на все майно», — говорить він.

Зрозуміло, що така ситуація вийшла через неготовність державних органів швидко реагувати на форс-мажори: начебто і закон прийняли, але процеси нарахування податків продовжували йти по інерції, не враховуючи реалій. Якщо серед наших читачів є юристи, можливо, вони підкажуть, як вирішити це казус.

Схожі статті:

ТранспортУ Львівській області масово штрафують водіїв вантажівок

ЖиттяЗа хабар у $500 львівського чиновника оштрафували на 850 грн

КриміналУ Львові інспектор ДАІ сам заплатив незаконно накладений штраф

КриміналУ Львові закрили справу щодо смерті жінки, яка рік тому випала з вікна податкової

ЕкономікаЛьвівського чиновника за розтрату понад ₴415 тисяч оштрафували лише на ₴850

Рейтинг: 0 Голосів: 0 1063 перегляди
Loading...
Коментарі (0)