Оператори АЗС пояснили збільшення цін на пальне зростанням цін на нафту

22 березня 2016 - In Lviv
Оператори АЗС пояснили збільшення цін на пальне зростанням цін на нафту

Вартість пального на більшості українських АЗС збільшилась орієнтовано на 1 грн за літр палива. Так ціна бензину найпопулярнішої марки А-95 становить 21,99 грн.

Як пояснив керівник департаменту маркетингу мережі АЗК «ОККО» Василь Дмитрів зростання цін на паливо на даний момент зумовлено зростанням вартості нафти на світових ринках.

«Якщо у січні ціна бареля нафти опускалася до 25 доларів за барель, то у березні вона вже понад 40 доларів за барель. Відповідно це позначилося й на європейських котуваннях на  нафтопродукти. Ситуація з валютним курсом теж проти низьких цін на нафтопродукти. Якщо у січні 1 долар коштував 23,5 грн, то зараз – 26,5-27 грн», - прокоментував він ситуацію.

Цікаво, що падіння цін на нафту, фактично, не призводить до зниження вартості пального на українських АЗС.

Нагадаємо, на початку року, коли на світових ринках фіксували рекордно низькі ціни на нафту, до 28  доларів на барель, оператори українських АЗС не знижували ціни. Лише після вимоги прем’єр-міністра Арсенія Яценюка знизити ціни на пальне через те, що «існують передумови», вартість палива знизились менше ніж на 1 грн за літр.

Тоді оператори АЗС пояснювали, що вартість нафти вструктурі ціни пального складає лише 40%. А з 1 січня в країні зросли на 13% акцизи бензин та підвищився курс долара, відтак, ці дві складові нівелювали низьку ціну нафти у січні і не дозволили їм знизити ціни.

Схожі статті:

ЕкономікаВ Україні може істотно подорожчати пальне

КриміналУ Львові шахраї заволоділи грошима з каси АЗС

Високі технологіїУ Львові «ОККО» планує збудувати першу АЗС без операторів і касирів

ЕкономікаНа АЗС Львівщини майже на 20% впав продаж дизпалива та бензину

ЕкономікаУ Львові зростуть тарифи на утримання будинків і прибудинкових територій

Рейтинг: 0 Голосів: 0 532 перегляди
Loading...
Коментарі (0)