Три роки за PayPal та біткоїн: в Україні хочуть карати за електронні кошти

24 травня 2018 - In Lviv
Три роки за PayPal та біткоїн: в Україні хочуть карати за електронні кошти

Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності рекомендував Раді прийняти за основу законопроект №7270 щодо регулювання переказу коштів. Про це пише сайт “Заборона” з посиланням на Станіслав Кукарека.

Законопроект, зокрема, передбачає удосконалення регулювання платіжних систем і контролю над операційними ризиками їх учасників, впорядкування діяльності платіжних установ на ринку послуг з переказу коштів, упорядкування питання випуску та здійснення операцій з електронними грошима, приведення національного кримінального законодавства до вимог європейського законодавства.

Що буде далі
Законопроект хочуть доповнити статтею 2001 — «Незаконні дії з електронними грошима». Вона передбачає покарання штрафом у розмірі сто тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за випуск електронних грошей без узгодження правил використання електронних грошей з НБУ та/або здійснення операцій з ними (розповсюдження, надання засобів поповнення, приймання електронних грошей в обмін на готівкові та/або безготівкові кошти) без узгодження правил використання електронних грошей з НБУ.

Які від цього наслідки
Штраф за перше порушення — 1,7 мільйона гривень. Якщо ті самі дії були вчинені повторно або групою осіб — обмеження волі на строк від одного до трьох років з конфіскацією майна.

Що це все значить
Точно складно сказати. Скоріше за все, влада буде тиснути на сервіси для обміну електронних коштів. Також будуть карати користувачів, які встановили на свої мобільні пристрої додатки таких сервісів або закордонних банків без дозволу НБУ. Можуть постраждати користувачі PayPal, WebMoney, криптовалют, тощо.

Рейтинг: 0 Голосів: 0 25825 переглядів
Loading...
Коментарі (0)