У «Львівгазі» сьогодні увесь день ажіотаж через незрозумілу математику "Львівгазу"

18 травня 2015 - In Lviv
У «Львівгазі» сьогодні увесь день ажіотаж через незрозумілу математику

Під офісами «Львівгазу» на вулицях Золотій та Дорошенка сьогодні, 18 травня, увесь день львів'яни стояли у величезних чергах. Усі прийшли із квитанціями за квітень і майже кожен скаржився на завищену кількість спожитого газу та показники, які не відповідають тим, що є на лічильнику.

Львів'янка Любов Антонова свої показники з лічильника записує щомісяця. За квітень, розповіла жінка, вона спожила 100 кубометрів газу, а рахунок отримала на 200. 

«Я дзвонила нашому контролеру, питала, чому написано 200 кубометрів. Вона відповіла: «Я ще не дивилася, я не знаю чому. Ну, й що, ви заплатіть, тому що зараз по 3,60, а будете платити у травні по 7,20. А я потім вам відніму». Але в мене дві пічки, я ж літом не буду палити. З чого вона буде знімати, як я не буду користуватись газом?» – не зрозуміла жінка.
 
Такі розбіжності в черзі біля «Львівгазу» у багатьох. Проте на підприємстві роз'яснили: квітень ще був опалювальним сезоном. І якщо показник з лічильника контролер зняв, до прикладу, 15 квітня, то до 30-го споживання газу комп'ютер дорахував вже по середньому показнику, але ще за зимовими нормами. Хоча опаленням люди тоді вже майже не користувались.
 
«Ви реально за цей час могли його не спожити. Тому що там потепліло, ви його вимкнули і все. А комп'ютер порахував, що ви ніби-то берете газ. Хоча ви там може тільки на газову плитку використовували. А нарахування ж пішло в автоматичному режимі, наче ви брали на опалення», – пояснив начальник управління ПАТ «Львівгаз» Павло Сербан.

Тим часом в іншої льлвів'янки пані Тетяни кубометри газу в квитанції збіглися, а от що із рахунком - жінка не второпає.
 
«За показниками, які я переказую телефоном, правильно внесли - 12 кубів. Але порахували мені по 7.188 грн. Якщо ж тут є тариф по 3,60 грн, коли споживаєш до 200 кубів, то чому мені порахували по 7,188 грн?» - риторує вона.

«Тариф 3,60 грн за квітень місяць - тільки для тих, хто має своє індивідуальне опалення. Там рахується до 200 кубів по 3,60. А при центральному опаленні, де є тільки плитка і колонка - там по 7 гривень з першого квітня», - розтлумачила оператор «Львівгазу» Ірина Якимів.

Проте навіть такі тарифи ввели в оману багатьох. «У мене за квітень 36 кубів, по якій ціні їх порахували, не розумію. Бо вийшло 210 гривень - ані по 7,18 грн не виходить, ані по 3,60 грн теж не виходить!» - розгубилася львів'янка пані Люба.
 
«У кожному квітневому рахунку - частина газу, спожитого у березні», - пояснили у «Львівгазі». Тому у кожному рахунку може бути дві або й три різні ціни. 

«Ми людям частку кубів, які вони спожили в березні, порахували по 1.09 грн. А, відповідно, з першого квітня порахували 200 кубів по 3.60 грн. А все, що понад 200 кубів - по 7.188 грн. Це виходить три ціни. Відповідно, якщо вивести середнє арифметичне - то та ціна не буде потрапляти до жодної цінової категорії», - повідомив начальник управління Павло Сербан.
 
Натомість, вже із травня усе буде простіше: для усіх споживачів буде єдиний тариф 7.19 грн аж до опалювального сезону. 

Схожі статті:

ТранспортЯк правильно скаржитись на перевізників

ТранспортЗ квітня на Львівщині проїзд у міжміських і приміських маршрутках подорожчає на 40%

ТранспортЛьвівські перевізники змовилися не їздити після 21.00

ЕкономікаКомісія ВР по тарифах "прозріла": норми завищені в 5 разів, а на газі для людей крадуть

ТранспортУ Львові перевізники хочуть підняти ціни на проїзд в автобусах

Рейтинг: 0 Голосів: 0 1531 перегляд
Loading...
Коментарі (0)