У Львові обклали податком на нерухомість квартири площею понад 60 кв. м.

14 січень 2016 - In Lviv
У Львові обклали податком на нерухомість квартири площею понад 60 кв. м.

Депутати Львівської міської ради внесли зміни до положення про податок на нерухоме майно. Згідно з новими змінами, пільга з податку на нерухомість встановлюється на квартири до 60 м кв та індивідуальні будинків до 120 м кв. За понаднормову площу доведеться платити.

Для різних типів об’єктів житлової нерухомості, у тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток) пільга на  180 кв. м.

Також були прийняті зміни щодо порядку обчислення суми податку.

Нагадаємо, торік 29 січня депутати Львівської міської ради ухвалили положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Відповідно до цього документа, податком на нерухомість у Львові обкладали квартири, загальна площа яких є понад 80 м кв. і будинки загальною площею понад 160 м кв. У разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їхніх часток, надавали пільгу на 200 кв. метрів.

Тобто власник сплачуватиме лише за ті квадратні метри, які перевищують цю межу. Законодавством було рекомендовано обкладати податком квартири площею понад 60 м кв. і будинки – більш ніж 120 м кв.

У 2015 році львів’яни платили ще за старими ставкам, які діяли раніше: за квартири, більші за 120 м кв, і будинки поза 160 м кв. За ставками, затвердженими на початку 2015 року, львів’яни платитимуть у 2016  році. А за ставками, що затверджені сьогодні, як пояснила директор департаменту економічної політики Львівської міськради, уже з початку 2017 року.

Згідно з цим положенням, за понаднормові квадратні метри власник житла має сплатити 0,5% мінімальної заробітної плати. Станом на сьогодні «мінімалка» становить 1378 гривень, а 0,5% дорівнює приблизно 7 гривням. Тобто за кожен понаднормовий метр квадратний житла львів’янин сплачуватиме цього року близько 7 гривень на рік одним платежем. Якщо це житловий будинок, то власник сплачує 1% мінімальної заробітної плати – це приблизно 14 грн за 1 м кв. у рік.

Схожі статті:

ЕкономікаУ Львові збільшили податок на нерухомість

ЕкономікаЛьвівські депутати обклали великим податком власників потужних автомобілів.

ЕкономікаЛьвівська податкова заарештувала майно підприємця-переселенця за те, що він не заплатив податки в анексованому Криму

ТранспортВ Україні хочуть повернути обов'язковий техогляд щоб контролювати сплату транспортного податку

ЕкономікаУ Львові затвердили ставки податку на нерухомість

Рейтинг: 0 Голосів: 0 792 перегляди
Loading...
Коментарі (0)