У MEDoc вилучені сервера. Робота компанії заблокована

5 липня 2017 - In Lviv
У MEDoc вилучені сервера. Робота компанії заблокована

Близько 500 000 клієнтів MEDoc по всій країні залишилися без зворотного зв'язку

Співробітники прокуратури, кіберполіції та СБУ з учорашнього дня і до шостої ранку проводили обшуки в компанії Інтелект-Сервіс (MEDoc). Про це розповіла СЕО компанії Алеся Білоусова. За її словами, робота компанії заблокована. В ході обшуку вилучено близько ста серверів і навіть комунікаційне обладнання для телефонного зв'язку.

"Ми не знаємо, як відреагували наші клієнти, тому що ми їх не чуємо", - розповідає менеджер. Як раніше розповідала Білоусова, сервісом MEDoc користуються близько 500 000 клієнтів по всій країні. Це близько 1 000 000 комп'ютерів. Минулого вівторка через оновлення програмного забезпечення MEDoc у багатьох з них зловмисникам вдалося активи ровать вірус Petya A, який знищив важливі бухгалтерські дані.

Нагадаємо, вчора у себе на Facebook сторінці MEDoc повідомив , що в компанії почалися обшуки. "Співробітники компанії MEDoc надають допомогу співробітникам поліції і разом з ними виявили факт злому сайтів компанії третьою стороною", - говорилося в повідомленні.

За словами Білоусової, співробітники силових структур аж до ранку опитували по чергу всіх співробітників компанії, яких близько 200, а також перевіряли їх мобільні телефони.

Міністр МВС Арсен Аваков теж написав у себе на сторінці в Facebook, що в ході обшуку у Інтелект-Сервіси вилучені програмні і апаратні засоби.

"За отриманими даними (підтверджено правоохоронними органами іноземних держав і міжнародними компаніями, які здійснюють діяльність в сфері інформаційної безпеки), зловмисники здійснили несанкціоноване втручання в роботу одного з персональних комп'ютерів компанії-розробника зазначеного програмного забезпечення - ТОВ Інтелект-Сервіс.

Отримавши доступ до вихідного коду, вони в одне з оновлень програми вбудували бекдор (backdoor) - програму, яка встановлювала на комп'ютерах користувачів MEDoc несанкціонований віддалений доступ. Таке оновлення програмного забезпечення, ймовірно, сталося ще 15.05.2017.

Представники компанії-розробника MEDoc були проінформовані про наявність вразливостей в їх системах антивірусними компаніями, але це було проігноровано. Компанія-виробник заперечує проблеми з безпекою і назвала це "збігом" ", - написав Аваков.

Аваков додав, що сервера у MEDoc були вилучені після другої фази атаки. За його словами, вона почалася 4 липня о 13:40, але на 15.00 фахівці кіберполіції встигли заблокувати активацію вірусу на серверах MEDoc

Схожі статті:

КриміналУ львівському МРЕВ ДАІ, СБУ проводить обшук

КриміналНачальника та інспектора райвідділу ДАІ Львівщини впіймали на хабарі

КриміналЧетверо хуліганів у центрі Львова поранили ножем співробітників СБУ та ЛОДА

КриміналЗатримано хабарника з архітектурно-будівельної інспекції області

КриміналПрацівники СБУ затримали у Львові міліціонера, який вимагав хабара

Рейтинг: 0 Голосів: 0 6230 переглядів
Loading...
Коментарі (0)