Садовий заявив, що Львів побудує перший в Україні завод по глибинної переробки сміття

16 вересня 2016 - Viar
Садовий заявив, що Львів побудує перший в Україні завод по глибинної переробки сміття

На початку вересня ситуація з вивезенням сміття зі Львова істотно ускладнилася. Про це заявив мер міста Андрій Садовий в зверненні, опублікованому вFacebook.
"Після закриття полігону на" Збиранка "ми були змушені вивозити сміття в інші міста і регіони України. Однак таке рішення проблеми було можливо тільки як тимчасовий захід. По-перше, це накладно для бюджету міста. По-друге, ми зіткнулися з організованою протидією, як з боку політичних сил, так і з боку державних органів влади ", — заявив він.
За словами Садового 15 вересня міськрада Львова затвердив проект договору між Львовом і Малехівської сільрадою.
"Це наша пропозиція громаді Малехова, яке вирішує одночасно дві проблеми — рекультивацію і закриття полігону, яка критично важлива для Малехова, і вивезення твердих побутових відходів зі Львова, який критично важливий для Львова", — продовжив мер.
За його словами, суть пропозиції полягає в тому, що Малехів дасть доступ до свого полігону для Львова, для реалізації проекту його рекультивації. Львів протягом 4-х років реалізує цей проект, інвестуючи в нього власні кошти, а пізніше гроші Європейського інвестиційного банку. У проекті угоди передбачені серйозні штрафні санкції, якщо Львів не буде виконувати умов договору. Також у Львові пообіцяли виділити серйозні дотації Малехові для будівництва школи, амбулаторії, дитсадка і ремонту доріг.
"Тільки в цьому році Львів закладе і інвестує більше 60 млн. Грн. В Малехів. М'яч на полі громади Малехова", — підкреслив Садовий.
Він додав, що подальше блокування полігону матиме важкі наслідки для всіх сторін.
"Нам і далі доведеться шукати альтернативні місця для вивезення сміття. Але не менш важкими вони буду для громади Малехова, оскільки екологічна ситуація за умови блокування рекультивації буде тільки погіршуватися, а гроші, які ми готові інвестувати в інфраструктуру села, ми змушені будемо і далі спрямовувати на транспортування сміття на віддалені полігони "- зазначив Садовий.
Він також пообіцяв, що за цей час місто побудує завод по глибинної переробки сміття, перший такого рівня в Україні. Мер додав, що проект з будівництва заводу вже був затверджений в Мінрегіонбуді і не має екологічних або будь-яких інших ризиків. А перешкодити його реалізації можуть тільки "політичні чинники або умисне втручання з боку державних структур".

 

Схожі статті:

Життя містаКиїв більше не приймає Львівського сміття

Життя містаСміття зі Львова возять вже в Чернівці

Життя містаУ Львові вирішили пресувати сміття

ТранспортУ Мостиськах ями латають будівельним сміттям

Життя містаУ Львові готують полігон для сміття у межах міста

Рейтинг: 0 Голосів: 0 434 перегляди
Loading...
Коментарі (0)