У Львові готуються до введення надзвичайної екологічної ситуації

16 травня 2017 - In Lviv
У Львові готуються до введення надзвичайної екологічної ситуації

Місто Львів знову готове до оголошення надзвичайної екологічної ситуації, проте це рішення має прийматися на державному рівні.  Відповідне рішення, 15 травня, прийняла міська комісія ТЕБ і НС

За словами міського голови Андрія Садового, поки міста області проводять громадські слухання і вирішують, чи приймати львівське сміття, санітарно-епідеміологічна ситуація у Львові гіршає.

«Ми сьогодні провели комісію з надзвичайних ситуацій. Меморандум, який був підписаний три тижні тому не працює в тому об’ємі, що передбачалось. У меморандумі проставлена цифра 570 тонн щоденного вивозу відходів. Сьогодні тільки три міста реально працюють, і ми можемо вивозити 80 тонн…Ми сьогодні проінформували громаду про ситуацію, яка є. Ми звернулися до голови державної комісії – прем’єр-міністра, до голови обласної комісії ТЕБ і НС Олега Синютки про, те що меморандум не виконується і ми проінформували всі служби, аби бути готовими до наступних кроків. А наступний крок – це оголошення надзвичайного стану. Таке рішення може приймати тільки держава», – повідомив він.

«Сміття і біля майданчиків, і на майданчиках. Зараз є теплий період часу і є неприємний запах, тому ситуація є критичною. Держава заборгувала ЛКП  півтора мільйони гривень», – зазначила Ірина Маруняк.

«Перенакопичення є на 85 майданчиках. З них на 24 – більше місяця. На жаль, ця проблема сьогодні не вирішується, адже навіть ті міста, що готові приймати 40 тонн, на жаль, державою не відшкодовуються пільги і субсидії. Сьогодні по району на сьогоднішній момент 3 млн. 850 тис. грн. держава винна ЛКП, котрі не мають коштів, щоб розрахуватися з перевізниками і проплатити ці полігони. Якщо ми це питання не вирішимо, то стануть і ті решта полігонів, які є», – зазначив голова Шевченківської РА Олександр Удовенко.

«Переповнені 52 майданчики, заборгованість по пільгах і субсидіях складає півтора мільйони гривень», – зазначив голова Личаківської РА Іван Лозинський.

«Перенакопичення на 155 майданчиках, з них 82 – з квітня. Заборгованість пільг і субсидій – 1 млн. 266 тис. грн.», – зазначив заступник голови Франківської РА Орест Тимчишин.

«Перенакопичено зараз 27 майданчиків, на ранок не було вивезено 14. По пільгах і субсидіях заборгованість більше мільйона гривень», – зазначив в.о. голови Галицької РА Андрій Зозуля.

«23 майданчики переповнені, більше половини не вивозять фактично місяць, заборгованість – приблизно півтора мільйони гривень», – зазначила голова Залізничної РА Надія Банах.

Перенакопичені майданчики є і закладах освіти міста.

«На сьогоднішній день ситуація в закладах освіти і в закладах охорони здоров’я не є найкращою. Минулого тижня було 30-35 перенавантажених майданчиків. Сьогодні ми маємо 19 перенавантажених майданчиків в закладах освіти і в закладах охорони здоров’я. Ми сьогодні спостерігаємо велику кількість гризунів біля наших установ, ми звичайно, ставимо обмеження, проводимо дератизацію, але це є загрозлива ситуація в першу чергу для здоров’я дітей і мешканців міста», – зазначила в.о. заступника міського голови з гуманітарних питань Галина Слічна.

Серед інших рішень комісії із надзвичайних ситуацій

– підготувати звернення до Управління Держпродспоживслужби в м. Львові щодо надання висновку про загрозу виникнення надзвичайної ситуації епідемічного характеру у місті Львові і населених пунктах Львівської міської ради;

– вирішити з власниками ринків питання щодо можливості мінімізації відходів, що продукують ринки;

– організувати проведення повторної щомісячної дератизації в житлових будинках, в будівлях закладів освіти і охорони здоров’я, парках та скверах прилеглих до контейнерних майданчиків твердих побутових відходів;

– в черговий раз підготувати звернення до голови Львівської обласної державної адміністрації, голови обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій щодо невідкладного скликання зустрічі з мерами обласних міст, які підписали меморандум і обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій щодо реалізації меморандуму та надання місту Львову дозволу на вивіз твердих побутових відходів на полігони в межах Львівської області;

– в черговий раз підготувати звернення до Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо невідкладного скликання Державної комісії з вирішення питання вивезення твердих побутових відходів на полігони твердих побутових відходів в інші області України, так як меморандум про співпрацю з вивезення та захоронення твердих побутових відходів в межах Львівської області не виконується;

– рекомендувати Львівському міському голові звернутись до громади міста Львова, міжнародних організацій та дипломатичних представництв щодо наближення загрозливої ситуації епідемічного характеру на адміністративних територіях Львівської міської ради;

– при отриманні відповіді від Управління Держпродспоживслужби в м. Львові, у відповідності до статті 50 Кодексу цивільного захисту України та статті 5 Закону України “Про зону надзвичайної екологічної ситуації” організувати підготовку матеріалів на позапланове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій та підготовку звернення до Кабінету Міністрів України про оголошення території міста Львова зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Схожі статті:

Життя містаУ Львові готують полігон для сміття у межах міста

Життя містаУ Львові вирішили пресувати сміття

ТранспортУ Мостиськах ями латають будівельним сміттям

Життя містаСміття зі Львова возять вже в Чернівці

Життя містаКиїв більше не приймає Львівського сміття

Рейтинг: 0 Голосів: 0 307 переглядів
Loading...
Коментарі (0)