У Львові критична ситуація із вивезенням сміття, мерія просить дозвіл на вивіз сміття на державні полігони

18 січень 2017 - In Lviv
У Львові критична ситуація із вивезенням сміття, мерія просить дозвіл на вивіз сміття на державні полігони

18 січня у Львові відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Про це повідомили у прес-службі Львівської міськради. 

Не маює куди вивозити сміття

Два перевізники не мають куди вивозити сміття. За словами міського голови Львова, сьогодні понад 400 майданчиків у Львові є переповнені. "Двоє перевізників, фактично, фізично не мають куди вивозити сміття, - говорить Садовий. -  Ті полігони, які працювали раніше, з якими були домовленості, на жаль, сьогодні з тих чи інших причин не продовжують угоди на вивезення відходів. Мова йде про 2 компанії – ДВ-Екосвіт і САТ. Чотири інші компанії стараються – АВЕ, Санком, Грінера, Львівспецкомунтранс, але дуже складно. Кожен день йде складна боротьба, машини з львівським сміттям, які їдуть у центральну Україну, де є домовленості з полігонами, зупиняють, не даючи можливості вивантажити сміття, ці машини скеровують назад до Львова у супроводі машин поліції».

Ситуація з кожним днем ускладнюється. 

За словами директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Сергія Бабака, проблеми, які накопичились за попередні місяці, стали критичними.

"Можливість вивозити сміття заблокована і вивозити сміття далі немає можливості. Перевізники пробували наскільки можливо розблокувати ту ситуацію, але факт є факт. З різних причинах їм пояснюють відмови. Просто не дають змоги вивезти сміття", - вважає Сергій Бабак.

Проблема із вивезенням сміття може призвести до антисанітарії. 

Враховуючи потепління, яке незабаром буде, це може призвести до порушення екологічних норм та порушення санітарної ситуації в місті.

Як розповів під час засідання начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб, накопиченням сміття на сміттєвих майданчиках в умовах плюсових температур, зокрема більше +8, спричинює те, що у смітті, харчових відходах, створюються сприятливі умови для розмноження умовнопатогеннх та патогенних  організмів. Відтак, зі зростанням температур повітря, сміттєприймальні майданчики стають джерелом інфекцій, зокрема,кишкових.

«Така ситуація може зумовити часті і тривалі спалахи кишкових інфекцій серед населення міста Львова. Окрім того, за таких умов, незважаючи на регулярне проведення дератизації, кількість гризунів, які є переносниками різного роду небезпечних захворювань, може бути збільшена», - зауважив Володимир Зуб.  

В області є достатня кількість полігонів, які можуть прийняти львівське сміття. 

Садовий переконаний, що сьогодні на рівні області є можливість розвантажити ситуацію.

"Будь-яка діяльність, будь-які дозволи, які стосуються діяльності по захороненню, мають право давати державні органи влади, органи місцевого самоврядування можуть лише сприяти. Ми маємо на території області достатню кількість полігонів, які можуть прийняти тверді побутові відходи зі Львова. Має бути відповідне рішення обласної комісії. Ми скеруємо матеріали на розгляд державної комісії з таким самим проханням. Це є аномальна ситуація, коли в Україні не зауважують львівської проблеми. Можу офіційно заявити: я не буду вчиняти жодних дій, які можуть бути шкідливими для нашої держави, і не буду давати нікому жодних команд на будь-які голосування, які можуть призвести до зміни устрою у нашій державі. Це моя принципова позиція", - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий». 

Комісія прийняла рішення.

На комісії було прийнято рішення про те, щоб звернутися до голів обласної та Державної комісії з питань ТЕБ і НС щодо надання дозволу на вивіз твердих побутових відходів на полігони в межах області та держави. 

Схожі статті:

КриміналУ Львові п’яний працівник карного розшуку вчинив аварію

ПолітикаУ Львові пікетували російське консульство

КультураСьогодні у Львові стартує фестиваль «Велика коляда»

ТранспортЕкстренне гальмування автобуса у Львові - троє пасажирів у лікарні

ЕкономікаУ Львові оплата за дитячі садки зросте на 70%

Рейтинг: 0 Голосів: 0 332 перегляди
Loading...
Коментарі (0)