МОЗ заборонило нещепленим дітям відвідувати дитсадки і школи

13 вересня 2018 - In Lviv
МОЗ заборонило нещепленим дітям відвідувати дитсадки і школи

МОЗ твердить, що невакциновані діти не повинні ходити у школи і дитсадки.

У середу, 12 вересня, Міністерство охорони здоров’я України і Міністерство освіти і науки скерували головам всіх обласних державних адміністрацій офіційного листа, в якому просять вжити заходів щодо проведення вакцинації дітей, відповідно до вимог ВООЗ, або недопускати невакцинованих дітей у заклади освіти.

МОЗ нагадує, що згідно з законом, відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за календарем профілактичних щеплень, або у дитини є медичні протипоказання до вакцинації (ст. 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”).

Якщо в дитини є протипоказання, їй надається відповідна довідка. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти приймає комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу.

Лікарсько-консультативна комісія може прийняти рішення щодо заборони відвідування дитиною без профілактичних щеплень навчального закладу, наприклад , у разі ускладнення епідемічної ситуації. У таких випадках питання щодо форм здобуття освіти такими дітьми вирішують місцеві органи освіти.

МОЗ нагадує, що зараз в Україні спостерігається нестійка епідемічна ситуація щодо інфекційних хвороб, а захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру. З початком навчального року ризик захворіти на ці інфекції збільшується, тому дуже важливо щоб діти були вчасно щеплені згідно з календарем щеплень. .

Якщо дитина пропустила вакцинацію за календарем, МОЗ радить звернутися до педіатра або сімейного лікаря, щоби надолужити пропущені щеплення.

Схожі статті:

Життя містаУ Львові визначать дружні до дітей заклади харчування

ЖиттяМОЗ оприлюднило покрокову інструкцію з вибору сімейного лікаря

ЖиттяЯкі медичні довідки потрібні при вступі до школи та дитсадка

ЖиттяВ Україні заборонили вакцину від кору «Пріорикс»

ЖиттяУ Львові шукатимуть дітей, які не ходять до школи

Рейтинг: 0 Голосів: 0 506 переглядів
Loading...
Коментарі (0)