МОЗ заборонило нещепленим дітям відвідувати дитсадки і школи

13 вересня 2018 - In Lviv
МОЗ заборонило нещепленим дітям відвідувати дитсадки і школи

МОЗ твердить, що невакциновані діти не повинні ходити у школи і дитсадки.

У середу, 12 вересня, Міністерство охорони здоров’я України і Міністерство освіти і науки скерували головам всіх обласних державних адміністрацій офіційного листа, в якому просять вжити заходів щодо проведення вакцинації дітей, відповідно до вимог ВООЗ, або недопускати невакцинованих дітей у заклади освіти.

МОЗ нагадує, що згідно з законом, відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за календарем профілактичних щеплень, або у дитини є медичні протипоказання до вакцинації (ст. 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”).

Якщо в дитини є протипоказання, їй надається відповідна довідка. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти приймає комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу.

Лікарсько-консультативна комісія може прийняти рішення щодо заборони відвідування дитиною без профілактичних щеплень навчального закладу, наприклад , у разі ускладнення епідемічної ситуації. У таких випадках питання щодо форм здобуття освіти такими дітьми вирішують місцеві органи освіти.

МОЗ нагадує, що зараз в Україні спостерігається нестійка епідемічна ситуація щодо інфекційних хвороб, а захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру. З початком навчального року ризик захворіти на ці інфекції збільшується, тому дуже важливо щоб діти були вчасно щеплені згідно з календарем щеплень. .

Якщо дитина пропустила вакцинацію за календарем, МОЗ радить звернутися до педіатра або сімейного лікаря, щоби надолужити пропущені щеплення.

Схожі статті:

ЖиттяМОЗ оприлюднило покрокову інструкцію з вибору сімейного лікаря

ЖиттяВ Україні заборонили вакцину від кору «Пріорикс»

ПолітикаСупрун озвучила сенсаційну статистику випадків захворювання на кір

ЖиттяЯкі медичні довідки потрібні при вступі до школи та дитсадка

ЖиттяУ Львові шукатимуть дітей, які не ходять до школи

Рейтинг: 0 Голосів: 0 520 переглядів
Loading...
Коментарі (0)