Офіс омбудсмена засудив дії львівських військових, які влаштували облаву на призовників

6 листопада 2017 - In Lviv
Офіс омбудсмена засудив дії львівських військових, які влаштували облаву на призовників

Військові не мають права вручати повістки за віковою ознакою. Це пояснив керівник секретаріату уповноваженого з прав людини Богдан Крикливенко, передає «Громадське радіо».

За словами Богдана Крикливенка, право розшукувати осіб, що ухиляються від призову, та вручати їм повістки має лише Національна поліція – виключно за місцем реєстрації і лише у порядку проведення розшуку особи.

«Коментар прес-офіцера львівської області показав елементарне нерозуміння базових прав людини. Бо він, перекрутивши положення Конституції сказав, що військовим дозволено все, що не заборонено законом. Хоча це правило діє для цивільних громадян, а для військових або загалом державних службовців є стаття 19 Конституції, де сказано, що їм можна робити виключно те, що дозволено їм нормами законів. Не має права військовослужбовець посеред ночі за віковою ознакою виловлювати людей та вручати повістки. Є процедура. Лише Нацполіція має право це робити», — заявив керівник секретаріату уповноваженого з прав людини Богдан Крикливенко.

Нагадаємо, що уночі 4 листопада львівська поліція разом із військовими влаштували облаву на студентів: у них перевіряли документи та розшукували осіб, що ухиляються від призову.

Схожі статті:

КриміналУ Львові поліцейськими хочуть стати вже більше 2 тисяч осіб

ПолітикаВійськкомати відмовилися від ідеї вручати повістки на кордоні

У світіЯпонія передала 348 авто для української поліції

ПолітикаДуже дивні реформи, ПРЕЗУМЦІЇ НЕВИНУВАТОСТІ НЕ ІСНУЄ – Яценюк

КриміналНічна облава на призовників у центрі Львова. Усі подробиці

Рейтинг: 0 Голосів: 0 287 переглядів
Loading...
Коментарі (0)