Пікетувальники зірвали представлення нового прокурора Львівщини

31 березня 2016 - In Lviv
Пікетувальники зірвали представлення нового прокурора Львівщини

Зранку 31 березня представники низки громадських організацій зірвали представлення прокурора Львівської області Віталія Мякішева.

Кілька десятків активістів маловідомих громадських організацій «Рабів до раю не пускають», «Розвиток громади», «Маєш діяти» прийшли в приміщення прокуратури, де мало відбутися представлення нового прокурора Віталія Мякішева співробітникам прокуратури Львівщини.

Свій протест вони пояснили тим, що Мякішев, який раніше працював у прокуратурі Житомирщини, очолив львівську прокуратуру без конкурсу. 

«Вчора ми дізналися, що хочуть призначити одіозного Мякішева. Це людина, яку Шокін призначив перед тим, як написати свою заяву на звільнення. Вимога львів'ян – не допустити сюди парашутистів. Вимога дуже чітка, прозора – призначити конкурс на цю посаду та запросити на проведення конкурсу журналістів та громадських активістів», – заявив лідер ГО «Рабів до раю не пускають» Іван Спринський.

Протестувальники принесли з собою яйця та томатний сік, а також плакати з написами «Громадські організації проти парашутистів і сепаратистів», «Ми не допустимо руки Шокіна і парашутиста у Львові». Учасники акції протесту також зібрали для Мякішева гроші «на квиток до Житомира», однак так і не передали їх новопризначеному прокурору.

Сам Мякішев на представлення так і не прийшов, а на його місце сів один з учасників акції протесту.

Заступник Генерального прокурора України – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, який приїхав представити Мякішева, намагався переконати мітинарів, що немає причин для неприйняття Віталія Мякішева.

«Коли я їхав сюди, то підняв усі доступні матеріали. Віталій Мякішев – це людина, яка народилася в Хмельницькій області. Він працював у прокуратурі Житомирської області, Західній Україні. Я дав доручення своїм прокурорам знайти компрометуючі матеріали на цю людину, але вони не знайшли їх. Давати оцінку людині, яка ще нічого не зробила – це неправильно», – наголосив Холодницький.

Пікетувальнки все ж наполягли на своєму та не допустили представлення. Вони попросили перенести його на 5 квітня та дати їм можливість задати усі запитання. Віталій Мякушев проти цього не заперечував.

«Наказ є, я офіційно призначений. Але якщо громада вимагає обговорити ці питання, то я не проти. Питань від громади за рік моєї праці в Житомирі взагалі не було», – зазначив новий прокурор Львівської області.

Варто зауважити, що законодавство не передбачає узгодження кандидатури прокурора області із громадськістю. А процедура представлення є формальною. Юридично Мякушев уже є прокурором Львівської області.

Додамо, що 39-річний Віталій Мякішев до призначення на посаду прокурора Львівської області працював заступником прокурора Житомирської області. Він є старшим радником юстиції. В органах прокуратури працює із 1999 року.

Нагадаємо, 21 березня ГПУ звільнила прокурора Львівщини Романа Федика із займаної посади. Замість нього прокуратуру Львівщини очолив Віталій Мякішев, який раніше був заступником прокурора Житомирської області.

Фото «Вартa 1»

Схожі статті:

КриміналУ Львові затримали за кермом прокурора у стані алкогольного сп’яніння

ЕкономікаВійськова прокуратура вважає, що бійцям аж переплатили за участь в АТО

Життя містаУ Львові представили нового прокурора міста

КриміналЛьвівський ізолятор тимчасового утримання закрили через численні порушення

ПолітикаУ Львові представили нового прокурора області

Рейтинг: 0 Голосів: 0 455 переглядів
Loading...
Коментарі (0)