Театри

Театри у Львові

Загрузка маркерів
Найти адрес:

В вашем городе объекты не найдены. Показаны объекты из других городов

Украина, Львів, ул. Лесі Українки, 1

З 1944 року і по сьогоднішній день у цьому приміщенні працює трупа театру імені Марії Заньковецької.
Вона була утворена, як Український національний театр у 1917 році за наказом Михайла Грушевського, президента Центральної Ради. Це перший Національний театр України. Клектив було утворено на основі Народного театру під керування Панаса Саксаганського. Очолили його Олександр Корольчук та Борис Романицький, учень великої артистки Марії Заньковецько

Украина, Львів, ул. Леся Курбаса, 3

Львівський академічний театр імені Леся Курбаса створений у 1988 році Володимиром Кучинським та групою молодих акторів, котрі, як і видатний український режисер Лесь Курбас зі своїми колегами у 1918 році, відчули потребу «…вернутися прямо до себе, …сказати щось нове, тому, і тільки тому, створити театр».

Украина, Львів, пл. генерала Григоренка, 5

Заснований групою молодих акторів з різних міст України та режисером Ярославом Федоришиним. Характеризується пошуком виразної театральної мови і конкретної сценічної форми, відкриваючи українському глядачеві світову драматургію. У театрі поєднуються традиції психологічного театру та сучасні мистецькі форми, українська і світова драматургія.

Украина, Львів, пл. Данила Галицького, 1

 Львівський театр ляльок відчинив свої двері 15 квітня 1946 року виставою за українською народною казкою «Івасик-Телесик». Емблемою театру є зображення персонажа з цієї казки – Івасика-Телеска.
Репертуар театру репрезентований як постановками для дітей, так і для дорослих. Загалом театром протягом творчого життя здійснено постановки понад 200 спектаклів.
Серед дитячих постановок переважають вистави за народними і літературними казками: “Коза-дереза”, “Пан Коцький”, “Фарбований лис” за І. Франком, “Снігова королева” Г.К.Андерсена, “Ріккі-тіккі-таві” Р. Кіплінга тощо.

Украина, Львів, ул. Гнатюка, 11

Перший український театр для дітей та юнацтва заснований у березні 1920р., у тодішній столиці України Харкові як «Театр казки» (офіційне відкриття – 21 березня 1921р.) Так було започатковано новий вид театрального мистецтва, який не мав аналогів у світовій практиці – театр для наймолодших глядачів. 

Украина, Львів, ул. Городоцька, 36

Театр був заснований 1931 року в Києві як Всеукраїнський театр Червоної Армії. Завданням колективу було сприяти своєю творчою роботою всебічному культурному та політичному розвитку командирів, політпрацівників та солдат, привертати увагу цивільного глядача до важливих проблем оборони, сприяти розвитку художньої самодіяльності у військових частинах. Від перших же днів колектив артистів пов’язав творчу роботу з драматургією військової тематики.

Украина, Львів, ул. О. Фредра, 6

Театр-студія естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» був створений у вересні 1990 року за ідеєю Олега Новохацького. Створюючи цей оригінальний колектив, Олег Новохацький прагнув розширити рамки лялькового жанру, створити вистави, які б зацікавили і дітей, і дорослих.

Украина, Львів, ул. Чайковського, 7

Львівська філармонія почала роботу у 1902 році в приміщенні колишнього театру Скарбека (сьогодні — театр Марії Заньковецької).

Украина, Львів, ул. С. Бандери, 8

Будинок органної та камерної музики знаходиться в колишньому костелі святої Марії Магдалини (XVII ст.).

Украина, Львів, ул. Кушевича, 1

 

Міський Палац культури ім. Гната Хоткевича сьогодні є найстарішим діючим Палацом культури у Львові.

 
Украина, Львів, пл. Петрушевича, 2

 Львівський державний палац естетичного виховання учнівської молоді – це обласний методичний центр з організації дозвілля, культурно-просвітницької роботи та естетичного виховання молоді.

Украина, Львів, ул. Городоцька, 83

Будинок цирку збудований у 1969 році за проектом архітекторів А. Бахматова і М. Каневського. Він є купольною циліндричною будовою з периметрально розташованими двоповерховими приміщеннями рекреації і вбиралень. Активно виділена одноповерхова вхідна частина, де розташовані вестибюль та тамбур. У тильній стороні примикають службові приміщення, господарська зона та готель.