Подвиг ціною в 100 тисяч. Міноборони виставило рахунок воїну після поранення

25 червня 2015 - In Lviv
Подвиг ціною в 100 тисяч. Міноборони виставило рахунок воїну після поранення

Ризикували життям за рідну країну бійцям часто приписують кругленькі суми боргів бюджету - після демобілізації

"Українським бійцям в АТО вигідніше загинути, ніж вижити після поранення", - розповідає "Обозревателю" Сергій Іванов (ім'я змінено на прохання бійця), якому кілька місяців на передовій і шість тижнів у госпіталі після важкого поранення здалися "квіточками" у порівнянні з " ягідками "паперової тяганини в рідній частині.

Підписавши контракт в кінці 2014 року, Сергій отримав необхідне речове забезпечення (форму, спальний мішок, бронежилет, білизна, каску), і був відправлений у АТО. Там вже йому видали автомат, багнет-ніж та іншу зброю. Все це було внесено в табель.

Потім бій ... важкий. Поранення. З-під обстрілу його витягав боєць, який залишив автомат Сергія на поле бою -, оскільки осколками снаряда він був пошкоджений до небоєздатного стану, а тягнути під кулями пораненого друга, та ще й його непридатний автомат, то ще "задоволення".

Далі польові медики, санчастину в АТО і госпіталь, в який Сергій потрапив вже без бронежилета і форми: перший був розкурочив осколками і викинутий ще польовими медиками, а форму довелося розрізати через запеченої крові.

Але за шість тижнів лікування бійцеві і в голову не приходило, що це проблема - головне, думав він, що він вижив і зможе продовжити службу після реабілітації. Медкомісія визнала інакше - Сергія комісували. Далі, здавалося б, чергова процедура оформлення документів в частині та військкоматі.

У складі частини від нього зажадали ... або повернути все, що було видано, або "відшкодувати" грошима в триразовому розмірі. Оскільки військове майно. За автомат, бронежилет, форму і розвантаження набігло майже ... 100 тисяч гривень!

На те, щоб довести, що він ці речі не продав, у Сергія пішло майже два місяці: він збирав свідчення врятував його солдата, паперу від лікарів про те, що вони дійсно викинули його форму і бронежилет. Як з'ясувалося, врятував його бійцеві треба було зробити фото непридатного автомата перед тим, як залишати його на полі бою, а лікарям - документально зафіксувати порчу бронежилета (теж краще з фото). А що? .. Хіба у них не було можливості?Це ж нескладно - робити знімки під обстрілом або коли рятуєш пораненого бійця ...

Витративши багато часу і нервів, Сергій питання залагодив. Але, як з'ясував "Обозреватель", шанс заборгувати своїй країні кругленьку суму за те, що ти захищав її кордони, має практично кожен боєць.

В українському законодавстві існує два основних документи, що регулюють видачу казенного майна бійцям. Це положення про забезпечення військовослужбовців речовим майном: одне - для мирного часу, інше - для військового. До слова, друге знаходиться за сімома замками грифа "секретно", тому подивитися терміни, в які виданої під час війни формі законом дозволеної зношуватися, можливості немає.

Втім, в цьому немає необхідності. Оскільки воєнний стан в Україні введено не було, то і видача майна солдатам, а також терміни його зносу регулюються ... становищем про мирний час.

Це підтверджується декількома рішеннями судів за позовами бійців до Міністерства оборони з причини недостатнього речового забезпечення.

Ось обгрунтування рішення Чернігівського обласного адміністративного суду по одному з таких справ: "Представник відповідача (Міноборони - Авт.) у судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог, посилаючись на те, що позивач був забезпечений речовим майном відповідно до Положення про речове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил на воєнний час, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 1999 року № 903-027, "Про забезпечення військовослужбовців Збройних Сил речовим майном на воєнний час". Зазначене положення має гриф "таємно". Однак, з такими доводами відповідача суд не може погодитися, оскільки відповідно до статті 5 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" воєнний стан в Україні або в окремих її місцевостях вводиться указом Президента України, який підлягає затвердженню Верховною Радою України протягом двох днів з моменту звернення Президента України, але в день розгляду справи , як встановлено судом, будь-якого рішення про введення воєнного стану в Україні не приймалося ".

Таким чином, отриману форму, бронежилети і каски бійці в АТО повинні зуміти вберегти так, щоб вона не зносилася в терміни, відведені для мирного часу . А вони - м'яко, кажучи, оптимістичні ...

Для порівняння з Положення взяті норми забезпечення контрактників, оскільки зі значною частиною бійців, відправлених в АТО, Міноборони підписує саме контракт.

Таблиця з Положення про речове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил на мирний час

З таблиці випливає, що куртку і штани боєць повинен носити протягом 3 років, одна сорочка розрахована на рік, а взуття - на півтора, а то й на три роки.

Можливо, генералам, що сидять в кабінетах, такі терміни служби форми здаються припустимими, але бійці розповідають, що за рік їм доводиться змінити, як мінімум, 4 комплекти - дещо самі купують, а щось від волонтерів отримують.

А от новачкам бувалі АТОшнікі радять: якщо є своє, не бери нічого в частині - і якість не дуже, та ще й повинен залишишся державі. За те, що життям за нього ризикував.

Схожі статті:

ПолітикаУ 2015 році до лав ЗСУ мобілізують 200 тисяч українців

ПолітикаЛьвівщина в трійці областей, з якої найбільше бійців пішли в АТО

Життя містаНове взуття для ЗСУ вже продають на базарі у Львові

КриміналУ ЗСУ розповіли подробиці смерті військового на Яворівському полігоні

ПолітикаВипускників військових кафедр, які ще не служили, з лютого призивають, у тому числі на фронт

Рейтинг: 0 Голосів: 0 1371 перегляд
Loading...
Коментарі (1)