9 хитрощів, за допомогою яких ресторани змушують нас замовляти більше

20 вересня 2016 - Viar
9 хитрощів, за допомогою яких ресторани змушують нас замовляти більше

 Швидше за вибір ми робимо мізками і серцем. Звичайно, місце, пов'язане з нашою першою любов'ю, ми будемо любити більше, ніж місце, де ми колись побилися, але зараз ми говоримо про інше: ресторани маніпулюють нами, застосовуючи маленькі хитрощі, про які ми навіть не здогадуємося. Всі їх підступні плани — в цьому пості!


1. Меню написано квітчастим мовою з довгими описами
Ви помічали, що всі ресторани так чинять? Вишукано описане меню є навіть в ресторанах, де в тому ж меню в назвах пропонованої кухні і її страв наляпать купа помилок. Згідно з дослідженням Корнельського університету, багатий описами мову збільшує продажі ресторану на 27%. Описи змушують нас вірити в те, що кухарі знають, що роблять. Такі описи, як «запечений на деревному вугіллі» або «томлённий в горщику», вселяють нам, що блюдо дійсно смачно.

2. Ви бачите обмежене число найменувань страв
Існує психологічна теорія під назвою «парадокс вибору». У ньому записано, що, якщо нам доводиться вибирати з дуже багатьох варіантом, ми, як правило, заплутуємося і замовляємо те, що вже замовляли раніше. Не дуже-то добре для бізнесу, чи не так? Якщо ви помітили, ресторани не розміщують в меню на одній сторінці більше 7 позицій. Чи не занадто багато, не надто мало, — якраз стільки, скільки потрібно. По крайней мере, так кажуть упорядники меню (так-так, така професія є).

3. Мистецтво ціноутворення
У хороших ресторанах ціни написані дрібним шрифтом. Навіть якщо ви збираєтеся витратити багато грошей, ресторани очевидним чином не хочуть, щоб ви усвідомлювали це до кінця. Крім того, більшість ресторанів не вказують валюту близько ціни — замість «450 рублів» біля назви страви, швидше за все, ви побачите просто «450". Грає роль і формат цін: наприклад, 499 звучить краще, ніж 500.

4. Стратегічний підхід до розміщення позицій в меню
Візьміть чистий аркуш паперу. Яку його частину ви побачили першою? Правий верхній кут, вірно? Так само вважають і власники ресторанів. Тому в правому верхньому кутку будуть найдорожчі страви — ви побачите їх першими. Гарніри, супи і салати залишаться зліва. Іноді в меню вибирають цілу сторінку для самих «прибуткових» страв і постачають її барвистими фотографіями, покликаними привернути нашу увагу.

5. До речі про фотографіях
Це знають всі: яким би смачним не виглядало блюдо, на зображенні в меню воно завжди буде виглядати смачніше і краще. Однак ми вибираємо те, що вибираємо, дивлячись на картинку, а не на реальну їжу!

6. Використання квітів для маніпуляції
Ще одне відкриття Корнельського університету. Кольори, викликаючи у нас різні емоції, мотивують нашу поведінку. Наприклад, блакитний — заспокійливий і розслабляючий колір. Багато ресторанів іспольщуєт поєднання червоного і жовтого в меню і в інтер'єрах, оскільки червоний збуджує апетит, а жовтий створює контрастну ситуацію, залучаючи до поєднання кольорів нашу увагу в цілому. Згадайте тільки червоно-жовтого гіганта фастфуду — Макдональдс!

7. Уникайте того, що рекомендує офіціант
Постарайтеся не слідувати рекомендаціям офіціанта, навіть якщо вам складно прийняти рішення, що замовити. Просто закрийте очі і виберіть блюдо з меню, але не піддавайтеся на вмовляння офіціанта: швидше за все, він порекомендує невиправдано дороге блюдо. Навіть якщо ви не хочете ті равіолі з лобстерами, офіціант приверне вашу увагу до них, «заразить» вас ідеєю про це смачне, але дорогому блюді, і врешті-решт ви його замовите.

8. Мистецтво обману
Ресторани намагаються привернути вашу увагу до найбільш дорогим страв описаними вище способами. Деякі ресторани обіцяють кращий смак за великі гроші, однак це не більше ніж обдурювання. Чому? Проведіть маленький експеримент: приготуйте або купите два однакових страви, дайте їх спробувати друзям і про одне говорите, що воно коштувало 500 рублів, про інше — що 1500. Запитайте у друзів, яке блюдо смачніше, і майже в 100% випадків виявиться, що « смачніше »то блюдо, яке« дорожче »! Така психологія людини, тут нічого не поробиш.

9. Чому в ресторанах грає розслаблююча музика, під яку хочеться заснути?
Музика — ще одна важлива частина роботи ресторанів. Ви коли-небудь були в ресторані, де грала б Metallica? Ні, тому що це дивно, але також і тому, що люди схильні проводити більше часу (а значить, замовляти більше страв) в місцях, де грає заспокійлива музика. Наступного разу постарайтеся не дуже захоплюватися тим, щоб слухати музику в ресторані!

Схожі статті:

РозвагиПравило "20 хвилин" - змінить ваше життя!!!

РозвагиЧим коротша спідниця, тим менше рахунок: китайський ресторан ввів знижки для дівчат у коротких спідницях

ЖиттяЗ Львівського ресторану Vapiano Lviv, офіціант вигнав відвідувача, що хворіє на ДЦП

Життя містаЦентр Львова перекритий через пожежу у одному з ресторанів

Життя містаРесторан на перехресті вул. Стрийська-Наукова мають знести,

Рейтинг: 0 Голосів: 0 816 переглядів
Loading...
Коментарі (0)