Автобус як засіб міської комунікації з’явився у Львові в 1928 р.

6 лютого 2015 - In Lviv
Автобус як засіб міської комунікації з’явився у Львові в 1928 р.

12 квітня був відкритий перший автобусний маршрут - лінія «Пл. Більчевського (тепер пл. Кропивницького) – аеропорт у Скнилові». Першу автобусну лінію обслуговував один автобус марки Ланчія-Омікрон, де було 19 сидячих та 15 стоячих місць, який курсував від 6.00 ранку до 22.00 години вечора з інтервалом в 1 годину. Автобусний рух був підпорядкований Дирекції трамваїв та залежав від руху трамвайних вагонів. Вже в 1930 р. в місті функціонували п’ять ліній: А – Вокзальна алея (тепер вул. Чернівецька) - Скнилів (з інтервалом у 30 хв.); В і С (кільцеві) – Пл. Маріацька (тепер пл. Міцкевича) – Персенківка; Д – Гетьманські вали (тепер Пр. Свободи) – Брюховичі; Е – Костел Св. Анни-Клепарів. В 1934 працювали тільки 2 лінії: А – Вокзальна алея-Скнилів (інтервал 30 зв.); Е – Костел Св. Анни-Клепарів.

В післявоєнному Львові суттєво не вистачало трамвайних вагонів. У травні 1948 р. на допомогу трамваю прийшов автобус. Було відкрито 2 лінії, від Оперного театру до кінця вулиці Городоцької та від від вулиці Горького (тепер вул. Гнатюка) до аеропорту курсували автобуси «ЗИС-16». 

Невдовзі в тому ж році на вул. Пильникарській, 2, а фактично на пл. Старий Ринок була відкрита автобусна станція, що існувала на цьому місці близько 10 років. Наприкінці 1950-х років вона була переведена на більшу за площею пл. Центральну (тепер пл. Св. Теодора). 

На початку 1950-х років на пл. Ярослава Мудрого, 5 було облаштовано автовокзал, згодом автостанцію було влаштовано також на залізничній станції «Підзамче». В 1980 р. був збудований автовокзал на вул. Стрийській, 109, крім нього тепер в місті функціонують ще п’ять автостанцій.

Схожі статті:

ПолітикаУ Львові пікетували російське консульство

ЕкономікаУ Львові оплата за дитячі садки зросте на 70%

ТранспортЕкстренне гальмування автобуса у Львові - троє пасажирів у лікарні

КультураСьогодні у Львові стартує фестиваль «Велика коляда»

КриміналУ Львові п’яний працівник карного розшуку вчинив аварію

Рейтинг: 0 Голосів: 0 1085 переглядів
Loading...
Коментарі (0)