Як жінки Львів рятували

18 січень 2015 - In Lviv
Як жінки Львів рятували

Коли татари в 1283 році пробували захопити Львів, то хан Телебуга захотів дізнатися, як довго зможуть оточені протриматися. А простояв він під містом два тижні і вже собі думав, що львів’яни мусять від голоду вимирати.

Виряджено було татарських послів і вони стали гукати під брамою, щоби пустили їх. І вже, було, хотіли львів’яни відчинити браму, як про теє дізналося жіноцтво й почали вони просити, щоби ще зачекали.

Хутенько розбіглися львівські жінки по хатах і повикочували на вулиці порожні діжки, поставивши їх горі дном. Тоді повимітали з комірок усю крупу й муку, яка там була, й засипали дно хто крупою, хто мукою, а хто зерном так, аби ще й вершок стримів.

– От тепер ми вже готові, – сказали жінки, – пускайте бузувірів. Рушили татарські посли через місто, а тут, куди не глянь, стоять діжки, повні харчів незліченних. Та ще мало того. Повипускали жінки усю пташину й худобину з хлівців на вулиці, що послам довелося палки в руки взяти, бо свині їм проходу не давали, а гусаки розлючено сичали.

Побачили посли таку силу силенну різної живності і дуже смутними назад вернулися. А хан Телебуга, як вислухав їх, то зараз велів усьому військові збиратися й рушати додому.

Схожі статті:

Життя містаУ Львові на Сихові відімкнули гарячу воду

Життя містаГоловною ялинкою Львова опалюватимуть теплиці у міському квітковому господарстві

ТранспортВ аеропорту «Львів» знову працюють маяки для приземлення за поганої видимості

КультураСьогодні у Львові стартує фестиваль «Велика коляда»

Життя містаНа львівській ратуші вперше в Україні встановлено годинник з мелодійним боєм

Рейтинг: 0 Голосів: 0 2776 переглядів
Loading...
Коментарі (0)