Львів дарує чарівних людей - Хеді Ламарр від успішної актриси до винахідника, чиїми винаходами ми користуємось щодня

24 квітня 2015 - In Lviv
Львів дарує чарівних людей - Хеді Ламарр від успішної актриси до винахідника, чиїми винаходами ми користуємось щодня

Мабуть, що сьогодні у неї не було б шансів обійтися без силіконової пластики. Але, на початку 30-х люди цінували натуральну красу, тому натовпу чоловіків в Австрії, Німеччині та Чехії з пожадливістю дивилися на молоденьку німфу, яка знялася у фільмі "Екстаз". Хеді Кислер вперше в повнометражному європейському кіно красувалася повністю роздягненою, і навіть в одній зі сцен імітувала оргазм, що було просто немислимою зухвалістю на ті часи. Ця перша в історії художнього повнометражного кіно десятихвилинна сцена оголеного купання в лісовому озері цілком невинна за сучасними мірками, але в 1933 році вона викликала бурю емоцій. Фільм забороняли, проклинали, різали, але це вже було неважливо. Європа дізналася нове ім'я - загорілася зірка Хеді Кислер.

Мільйонери і аристократи намагалися підкорити її серце, і вона зробила свій вибір - ним став торговець зброєю, австрійський мільйонер 33-річний Фріц Мандла. Свої статки в Європі Мандла нажив, продаючи новітні системи озброєнь Німеччини в порушення Версальського Договору.

Молодята оселилися в шикарному замку під Зальцбургом, їх оточували прекрасні ландшафти, породисті коні, шикарні автомобілі. Що ще потрібно в житті?
Але, Хеді цього було мало. Вона нудьгувала на світських раутах, з байдужістю була присутня на переговорах чоловіка з політиками, вченими, бізнесменами.

Потім їй все це набридло, і вона в кращих традиціях Голівуду втекла ... до Голлівуду. Під час втечі Хеді переодяглася в уніформу покоївки, і вийшла через службовий хід. За іншою версією, вона вмовила Мандла дозволити їй надіти на прийом всі свої коштовності, пізніше дала йому снодійне і втекла з країни, захопивши коштовності з собою. Отримавши розлучення в Парижі, вона вирушила в Лондон, а звідти - в Нью-Йорк. 

На пароплаві "Нормандія" вона відправляється з Лондона в Нью-Йорк. Актрисі не доведеться оббивати пороги в Голлівуді, кінодебют 1933 був дуже гучним, щоб його забули кінематографісти. Правда, щоб не викликати аналогічних асоціацій у пуританської публіки США, їй радять взяти псевдонім. Хеді Кислер стає Хеді Ламарр. Прямо на "Нормандії" вона підписує вигідний контракт з самим засновником студії MGM Луїсом Мейером. Новий виток кар'єри розгортається запаморочливо. У загальній складності Хеді Ламарр заробила на кінозйомках $ 30 млн.

Новоявлена ​​зірка занурюється з головою в нове життя - знімається в кіно, виходить заміж. Один раз, другий ... Всього у Хеді було шість спроб, і всі щасливі)

А тим часом у Європі розгоралася війна, фашизм пожирав Європу.
Хеді дуже близько до серця приймала все, що відбувалося на її батьківщині. Адже вона сама була єврейкою, її батько, банкір зі Львова Еміль Кислер свого часу взяв у дружини угорську єврейку Гертруду Ліхтвітц.
Хеді іноді згадувала про чоловіка-єврея, який постачав зброю до фашистської Німеччини. Що тепер з ним?

А ще вона, згадуючи про чоловіка, пригадувала і всі розмови, свідком яких її довелося бути. Лабораторії Мандла працювали над створенням керованих озброєнь різного роду. Варіант управління по дроту, випробуваний на гарматних снарядах, виявився непридатний у водному середовищі, і для торпед було запропоновано з'єднання по радіо. Так, так, в пам'яті Хеді спливали фрагменти цих суперечок, технічні терміни поступово складалися в мозаїку ...

Хеді Ламарр зрозуміла, що може бути корисна своїй країні. Вона взяла в руки підручники, зошити і олівець. І тут почалося саме неймовірне з того, що тільки можна уявити! Це ж насправді так просто! Як же вони раніше цього не зрозуміли? Технологія перешкодостійкої радіопередачі здається очевидною: треба просто весь час міняти частоту випадковим чином в широкому діапазоні, якимось чином синхронізувавши передавач і приймач!

Дивно, але набагато складніше було змусити повірити наукове співтовариство в те, що ти здатна не тільки мило посміхатися ...

І ось перед нами не просто красуня, а та людина, чиїми винаходами ми користуємося щодня.
Ця людина на знімку винайшла те, що зараз лежить в основі систем GSM, GPS, Bluetooth і WiFi 802.11. Ця людина розробила принципи шифрування інформації для постійних незакритих каналів зв'язку. Завдяки їй ви зараз сидите в мережі по WiFi, не побоюючись, що хтось ще сяде на ваш канал, бо завдяки її технології «Secret Communication System» ніхто з боку не зможе "вклиниться" в такий канал зв'язку. (Якщо, звичайно , у вас не відключено шифрування)
Без винаходів Ламарр зараз не літали б військові супутники і не працювали б стільникові телефони, а вже про системи навігації і говорити не варто. Так, напевно, все це винайшов би хтось інший, але це зробила вона, голлівудська кіно-зірка! Бувають же чудеса на світі ...

День народження актриси 9 листопада - названий Днем винахідника в США. Хеді Ламарр зображена на заставці Corel Draw 8 і 9 версії.

Ентузіасти бездротових комп'ютерних мереж, випадково розкопавши цю неймовірну історію, намагалися представити Хеді до Медалі Честі Конгресу і до нагороди IEEE - безуспішно. Тільки в 1997 році вона отримала нагороду фонду Electronic Frontier. "Саме час" - така була її реакція. Ламарр відмовилася бути присутньою на церемонії і не прийняла журналістів. "Не думайте, що я погано виглядаю, просто не хочу нікого бачити." Нагороду отримав її єдиний син Ентоні Лоудер.

Хеді Ламарр померла 19 січня 2000 року в віці 86 років у будинку престарілих. Її тіло було піддано кремації, а син Ентоні Лодер розвіяв прах матері на її батьківщині в Австрії у Віденському лісі відповідно до її побажанням.
Хеди Ламарр
За свій внесок у досягнення кінематографа Хеді Ламарр була удостоєна зірки на голлівудській Алеї слави.


 

Схожі статті:

КультураСьогодні у Львові стартує фестиваль «Велика коляда»

ТранспортВ аеропорту «Львів» знову працюють маяки для приземлення за поганої видимості

Історія ЛьвоваЯк жінки Львів рятували

Життя містаГоловною ялинкою Львова опалюватимуть теплиці у міському квітковому господарстві

Життя містаУ Львові на Сихові відімкнули гарячу воду

Рейтинг: 0 Голосів: 0 2375 переглядів
Loading...
Коментарі (0)