Amazon Luna: Кінець купівлі ігор та сторонніх підписок

Amazon Luna, хмарний ігровий сервіс, анонсував значні зміни, які істотно обмежують його функціонал та розчарували багатьох користувачів. З 10 квітня платформа більше не дозволяє окремо купувати ігри, оформлювати підписки на сторонні сервіси через Luna, а також використовувати інтегровані магазини. Серед скасованих можливостей — підписки Ubisoft Plus та Jackbox, придбані через Luna, а також інтеграція з магазинами EA, Ubisoft та GOG. Крім того, припиняє роботу функція Bring Your Own Library, що давала змогу грати у власні ігри з інших платформ.

Користувачі, які встигли придбати ігри або підключити бібліотеки, мають час до 10 червня, щоб зберегти свій контент. Після цієї дати він буде видалений з платформи. Підписки на Ubisoft Plus та Jackbox, оформлені через Luna, автоматично скасуються після останнього розрахункового циклу, якщо гравець не зробить це раніше. Збереження прогресу в іграх залишатимуться доступними для завантаження протягом 90 днів після 10 червня, проте їх сумісність з іншими платформами залежатиме від конкретного видавця та гри.

Компанія Amazon пояснює ці кроки прагненням “спростити доступ до ігор” та тим, що більша частина контенту Luna тепер доступна передплатникам Prime. Однак, по суті, нова сторінка підтримки є переліком того, чим користувачі більше не зможуть користуватися. Ця ситуація яскраво демонструє ризики хмарного геймінгу: ігри живуть на серверах компанії, і їхня доля залежить від рішень платформи, а не від гравця, як це сталося з Google Stadia у 2023 році. На відміну від конкурентів, таких як NVIDIA GeForce Now та Xbox Cloud Gaming, що продовжують розвиватися, Amazon Luna суттєво обмежує свої можливості, фактично перетворюючись на надбудову до підписки Prime без претензій на повноцінний ігровий маркетплейс. Активним користувачам Luna варто негайно перевірити свої облікові записи та завантажити збереження до вказаного терміну.