У Києві вперше відбулося засідання Ради Україна – НАТО: союзники пообіцяли 6 млрд доларів

У Києві 3 червня 2026 року відбулося перше в історії засідання Ради Україна – НАТО на рівні Північноатлантичної ради. Для участі в засіданні до української столиці прибув Генеральний секретар НАТО Марк Рютте, Голова Військового комітету Альянсу Джузеппе Каво Драгоне, а також постійні представники всіх 32 держав-членів організації. Історичний візит розпочався з церемонії вшанування пам’яті полеглих українських воїнів біля Стіни пам’яті у Києві.

Під час спільної пресконференції за результатами засідання Марк Рютте заявив, що союзники та партнери вже взяли на себе зобов’язання виділити Україні майже 6 мільярдів доларів США через механізм PURL. Він запевнив, що ця підтримка продовжуватиметься й надалі, оскільки члени Альянсу чітко усвідомлюють необхідність безперебійної допомоги Україні на тлі постійних російських ударів по цивільній та критичній інфраструктурі.

Генсек НАТО також наголосив на масштабних втратах країни-агресорки, які щомісяця становлять понад 30 тисяч осіб, та вказав на серйозний тиск, якого зазнає російська фінансова система через міжнародні санкції. За словами Рютте, візит усієї Північноатлантичної ради до Києва є чітким та потужним сигналом того, що рішучість Альянсу підтримувати Україну у боротьбі за свободу залишається непохитною.