Віцепрезидент Європейського інвестиційного банку та колишній канцлер Австрії Карл Негаммер під час візиту до Львова заявив, що Україна має величезний потенціал для вкладення капіталу завдяки інноваційній промисловості та сучасним стартапам. За його словами, ЄІБ фокусується як на короткострокових проєктах для підтримки малого бізнесу й цивільної інфраструктури, так і на довгостроковій перспективі з залученням приватного капіталу.
З 2022 року Європейський інвестиційний банк уже інвестував в Україну 4,4 млрд євро, а у 2025 році спрямував ще 1,5 млрд євро. Зокрема, у Львові та області загальна сума фінансування від ЄІБ сягнула 180 млн євро. Ці кошти спрямовують на підвищення енергоефективності лікарень, розвиток міського електротранспорту, зокрема виробництво трамваїв і тролейбусів безпосередньо в регіоні, а також на відновлення шкіл.
Негаммер наголосив, що санкційний тиск на Росію залишається критично важливим, а шлях України до членства в Європейському Союзі є реальним, хоч і потребує часу та складних реформ. Банк своєю чергою продовжує допомагати урядові у відбудові енергомереж, підстанцій та систем водопостачання, забезпечуючи стабільність і підтримку українців під час війни.
